Zelení a Piráti vzkazují: plujeme dál!

Zelení a Piráti vzkazují: plujeme dál!

Koalice Zelení a Piráti šla do krajských voleb s cílem otevřít velká, ale opomíjená témata: dlouhodobě neřešený územní rozvoj, transparentnost veřejné správy, péči o půdu a vodu a řadu dalších. Dalším velkým cílem bylo ukončení dlouholetého období neblahé vlády hejtmana Michala Haška.

Už teď se nám podařilo naše hlavní cíle splnit: jsme součástí zastupitelstva a hejtman Hašek utrpěl drtivou porážku. Stejně tak budeme usilovat o plnění našeho programu.  Kvitujeme, že si naše programové  priority  vzaly za své  také ostatní strany, alespoň tedy verbálně.

V Zastupitelstvu Jihomoravského kraje zasednou díky přízni voličů tři naši zástupci: Jana Drápalová, Jiří Hlavenka a Ivo Vašíček. Našim voličům i dalším příznivcům vzkazujeme: plujeme dál a budeme v krajském zastupitelstvu působit jako pracovitá, konstruktivní síla – čeká nás spousta užitečné práce v komisích a výborech kraje.

Právě tak však budeme z opozičních lavic bedlivým okem sledovat a kontrolovat činnost koalice – zda plní své sliby a zda je její činnost pro kraj přínosná a svá zjištění budeme zveřejňovat. Hodláme si též posvítit na podezřelé kauzy z minulosti, jako je nevýhodná smlouva se společností Letiště Brno, masivní krajské investice do chystaného čínského wellness centra v Pasohlávkách či na to, jak se řeší problém se záchrannou službou. Především však soustředíme pozornost na to, aby se nic podobného v budoucnu neopakovalo a případné pokusy byly zastaveny hned v zárodku.

“Přes to, že jsem zvyklý celý život spíše tvořit, vymýšlet a realizovat, jsem přesvědčen, že i důsledná kontrolní činnost z opozice má svůj velký smysl – vytváří tlak na kontrolované, aby dělali svou práci pořádně. Na práci v zastupitelstvu se proto těším,” dodává Jiří Hlavenka, lídr koalice Zelení a Piráti.

2